Haber

AK Partili belediyenin markete deprem yardımı yaptığı iddiası

AK Parti’nin Yozgat’taki Boğazlıyan Belediyesi’nin, 6 Şubat’ta meydana gelen Maraş depremi için toplanan yardımları marketlere verdiği iddia edildi. İlçe belediyesi CHP Grup Başkanvekili Sinan Budak, olayla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Sözcü’den Hürmet Öztürk’ün haberine göre; CHP’li Sinan Budak konuşmasında şu tezleri dile getirdi: “Deprem sonrası Boğazlıyan Belediyesi’ne gönderilen ayni yardımlardan bebek maması, yağ, bebek bezi ve hijyen malzemeleri gibi ürünler, deprem sırasında vatandaşlara dağıtılmak üzere bazı marketlere verildi. Bu nedenle görüşme yapılan market yetkililerine şu teklifte bulunuldu: ‘Bu malzemeleri şimdi size verelim, karşılığında herhangi bir ücret almayacağız, siz de bu insanlara yardım çekleri karşılığında bedava mal verin. Seçim zamanına yakın ilçemizdeki ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunacağız.’

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise iddiaların gerçek olmadığını, kendisini yıpratmak amacıyla ortaya atıldığını iddia etti.

Olayla ilgili savcılığa ifade veren market sahibi Mustafa Eker, “Ellerinde olduğu için bazı marketlere çok fazla yardım toplanıp dağıtıldı” ve kendilerinden de kampanya sırasında halka dağıtılması istendiğini söyledi. seçim dönemi. Eker, bu görüşmeleri yaptığı belediye yetkilisi ile WhatsApp üzerinden yaptığı yazışmaları da savcıya aktardı. Eker, “Açıklamada belirttiğim her şey doğrudur” dedi. (HABER MERKEZİ)

Market sahibi Mustafa Eker ile belediye yetkilisi arasında WhatsApp üzerinden yazışma.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu