Yaşam

Ali Babacan’dan aday açıklaması: 30 Mart’a kadar yol var

Türkiye’nin seçim çalışmaları devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihi için 14 Mayıs’ı göstermesinin ardından Ankara kulisleri hareketlenirken muhalefetin adayı merak konusu oldu.

Ortak mutabakatı açıklayan 6’lı masada 13 Şubat’ta yapılacak 12’nci görüşme öncesi evin sahibi olacak Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ‘mekik diplomasisi’ başlattı.

Başkanlarla tek tek görüşmeye başlayan Karamollaoğlu, başkanlarla adayları görüştü.

Bu kapsamda FOX TV’de İlker Karagöz’ün sunduğu Çalar Saat programına konuk olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bir tıbbi görüşme daha yapılabilir

Süreci aceleye getirmenin doğru olmadığını, Karamollaoğlu’nun mekik diplomasisi uyguladığını, yeterli olmazsa bir tur daha müzakere yapılabileceğini söyledi.

“30 Mart’a kadar yol var”

Bu süreçte liderlerin kendi içlerinde bir araya gelebileceğini belirten Babacan, aday açıklama sürecinin mart ayı sonuna kadar sürdüğünü hatırlattı.

Babacan dedi ki:

Karamollaoğlu’nun turu çok değerli, belki haftaya ikinci bir tura ihtiyaç olabilir. Yoğun ikili temas halindeyiz. Niyet 13 Şubat’ta bitirmek ama bitmezse biraz ileri. Dünyanın sonu değil. Teorik olarak 30 Mart’a kadar yolu var.

hafikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu