Ekonomi

Başkan Kandaşoğlu’ndan canlı hayvan borsası müjdesi

Van Ticaret ve Sanayi İşadamları Derneği (VATSO) Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimini kazanmaları halinde kentte canlı hayvan borsası kuracaklarını söyledi.

VATSO Lideri Zahir Kandaşoğlu, yönetimiyle birlikte hayvan pazarını ziyaret etti. Burada çiftçilerin dert ve sıkıntılarını dinleyen Kandaşoğlu, tarım ve hayvancılığın değerine değindi. Tarım ve hayvancılık olmadan yaşamanın mümkün olmadığına işaret eden Kandaşoğlu, “Van büyükşehir olmasına rağmen buradaki hayvan pazarı maalesef 50 yıl önce kurulmuş bir pazar. Van Ticaret Borsası (VANTB) sayesinde. ) eksiklerini yavaş yavaş tamamlıyor ama pazar alanı yetersiz kalıyor”İlimize, çiftçimize yakışır bir yer olmalı. Burada sosyal tesisler, restoranlar, kafeler, tuvaletler olmalı. Giriş ve çıkışlar kontrollü olmalıdır. 17 Aralık’tan sonra Allah’ın izniyle ve gücümüzle borsamızın öncülüğünde güçlerimizi birleştirdik. Eksiklerimizi tamamlayacağız. Daha iyi ve daha keyifli işler yapacağız. Sosyal tesislerimizi tamamlayacağız ve en önemlisi sizler için canlı hayvan borsası kuracağız. Hayvan takası olursa hayvanlarınız burada beklemez. Siz daha yoldayken hayvanlarınız satılacak. Allah’ın izniyle VANTB Başkanı Nayif Süer ile burada olacağız. Sizler için canlı hayvan borsası kuracağız” dedi.

Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) seçimlerine ‘Beyaz Liste’ ile giren Van Ticaret ve Sanayicileri Derneği (VATSO) Lideri Zahir Kandaşoğlu, 17 Aralık’ta yapılacak seçimi kazanmaları halinde Van’ın bütün sorunlarıyla ilgilenip, çıkacağız dedi. Van’ın dert ve sıkıntılarıyla biz ilgileneceğiz. Van’ın dertlerine, dertlerine bela olacağız. Bugün buraya gelmemizin sebebi bu. Ekibimiz yıllardır tarım ve hayvancılıkla uğraşan bir gruptur. İnşallah ilimiz ve halkımız için çok daha güzel işler yapacağız.” – VAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu