Ekonomi

Biden ve Modi, teknoloji şirketlerinin yöneticileriyle buluştu

Beyaz Saray’da düzenlenen toplantıya Google’ın ana şirketi Alphabet CEO’su Sundar Pichai, Microsoft İcra Kurulu Başkanı Satya Nadella, Apple İcra Kurulu Başkanı Tim Cook ve OpenAI İcra Kurulu Başkanı Sam Altman dahil olmak üzere birçok Silikon Vadisi şirketinden yöneticiler katıldı.

Toplantıda Mahindra Grup Müdürü Anand Mahindra ve Reliance Industries Müdürü Mukesh Ambani gibi bazı Hintli şirketlerin temsilcileri de hazır bulundu.

Görüşmede ABD Lideri Biden, iki ülkenin inovasyon ve iş birliğini yeni bir boyuta taşıdığını söyledi.

Bu şirketlerin yöneticilerini iki ülke arasındaki ekonomik bağların güçlendirilmesinde aktif rol almaya davet eden Biden, “Bu masanın etrafındaki Hintli ve Amerikalı CEO’lara, anı yakalamaları, yönetmelerine yardımcı olmaları için yardımınıza ihtiyacımız var diyorum. toplumlarımıza, ekonomilerimize ve ulusumuzun ulusal güvenliğine yönelik risklere ihtiyacımız var.” söz konusu.

Biden, teknoloji şirketlerinin saygın, güvenli ve ortak maliyetleri ve insan haklarını destekleyen teknolojileri ilerletme hedefiyle muhafazalar oluşturmak için yardıma ihtiyacı olduğunu söyledi.

Hindistan Başbakanı Modi’nin ABD ziyareti kapsamında iki ülke arasında teknoloji, uzay, savunma ve enerji alanlarında geliştirilen iş birliği dün açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu