Haber

Borusan Otomotiv Motorsport GT4 Avrupa Serisi 5. Ayağını Geride Bıraktı

Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), geçmişte Almanya’da F1 yarışlarına da ev sahipliği yapan Hockenheim Pisti’nde 2-3 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen GT4 Avrupa Serisi 5. Ayak’ta şampiyonluk puanı kazandı.

  Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) personeli, hafta sonu yarışları öncesinde getirilen performans dengeleyiciler nedeniyle sıralama türlerinin yanı sıra yarışlarda da istenilen hıza ulaşamadı. İlk gün düzenlenen yarışta Berkay Besler ve Tom Edgar ikilisi yarışa 37. sıradan başlayarak yarışı 15. sırada tamamladı.

Yağız Gedik ve Enzo Joulie ise 41. sıradan başlayıp 29. sıraya yükseldi ancak başka bir araçla temas etmesi sonucu yarışı tamamlayamadı.

Yarışın ikinci gününde 19. sırada başladıkları yarışı 8. sırada tamamlayan Berkay Besler ve Tom Edgar ikilisi, şampiyonluk için değerli puanlar elde ederek GT4 Avrupa Serisi ikinciliğini son maç öncesinde korumayı başardı. . Yağız Gedik ve Enzo Joulie ikilisi, ilk yarışta yaşadıkları temas nedeniyle ikinci yarışa katılamamıştı.

GT4 Avrupa Serisi 6. Ayak Yarışları, 30 Eylül – 1 Ekim tarihleri ​​arasında İspanya’nın Barselona Pisti’nde gerçekleştirilecek.

Borusan Otomotiv’in ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un diğer sponsorları ise Shell, Borusan Lojistik, Borçelik, Gedik Piliç, Borusan Oto, Supsan ve Glasurit’tir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

abanahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu