Haber

Bursa’da maaş zammına CHP’lilerden ‘meydan okuyan’ tepki

BURSA (İGFA) – CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, son haftalarda saray rejiminin hep enflasyonun belini kırmaktan söz etse de kırılanın enflasyonun beli değil, emeklilerin, memurların hayali olduğunu söyledi. ve çalışanlar.

Kent Meydanında CHP Başbakanlık Üyesi Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Orhan Sarıbal ile partililer, İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Okumuş, İl Gençlik Kolları Başkanı Elifnur Yamak, ilçe liderleri ve 2021 Tüm Emekliler Sendikası temsilcilerinin katılımıyla basın açıklaması yaptı. .

Başkan Özkan, “Kendi emeklisine, çalışanına ‘fakir’ gözüyle bakan bu Saray’ın düzenini değiştireceğiz. Ülkede haksız bir soygun düzeni kuran bu saray düzenini değiştireceğiz” dedi.

TÜİK’in makyajlı verileriyle 2023’ün ilk 6 ayında memur ve emeklilerimizin maaşlarına yapılan zam oranının yüzde 16,4 olduğunu ifade eden Başkan Özkan, “Bu oranların ardından 3 Ocak Salı günü de zam yapılacak” dedi. memurun ve emeklinin hakkı değil, AKP Genel Başkanı’nın lütfuydu.Zarar oranı yüzde 25 olarak açıklandı.Genel Önderimiz Kemal Kılıçdaroğlu tepki gösterince, “Hayır mı veriyorsunuz, bu da yetmez, vereceksiniz. Bu rezil zama cevap” çağrısında bulunan Saray, 4 Ocak Çarşamba günü zam oranını yüzde 30’a çıkarmak zorunda kaldı.

“SARAY, TUİK VERİLERİ İLE KELEBEĞİ KULLANDI”

Başkan Özkan, “Hükümete yakın İTO’nun yıllık enflasyon verileri yüzde 93, Bağımsız ENAG’ın yıllık enflasyon verileri yüzde 137, hükümetin manipülasyon kurumu TÜİK’in yıllık enflasyon verileri yüzde 137. yüzde 64,27” dedi. Bir de pahalılık var, bir yandan da Saray’ın açıkladığı sahte enflasyon verileri var. Saray, milyonlarca memur ve emekliyi bu sahte TÜİK enflasyon oranını artırmaya mahkum etti. Saray, talimatla yönettiği TÜİK’in verileriyle, memur ve emeklilerimizin sofrasındaki her lokmayı adeta gasp etti. “Sefaletteki yüzde 30’luk artışın, yani yarısından fazlası, 15,40 puanı Türkiye İstatistik Kurumu’nun makyajlı 6 aylık enflasyon verilerinden oluşuyor. Erdoğan’ın sadaka olarak verdiği ve müjde gibi sunmaya çalıştığı zam, Türkiye’nin yüzünü güldürdü. Bu oran iki katına bile çıkmıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu