Haber

Canik’te Duygulandıran Çocuk Mektupları

Canik Belediyesi’nin ilçede deprem bölgesi için başlattığı yardım kampanyasına oyuncakları, kıyafetleri ve kumbarada biriktirdikleri paralarla destek veren Canik’in çocuklarının depremzedeler için yazdıkları mektuplar herkesi duygulandırdı.

Canik Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 11 ilde depremlerden etkilenen vatandaşlar için yardım kampanyasını ilçede sürdürüyor. Depremzedelere yardım amacıyla ilk günden itibaren örnek bir dayanışma sergileyen Canikliler, Canik Belediyesi’nin ilçede kurduğu yardım kabul noktasına çok sayıda yardım malzemesi götürmeye devam ediyor. Belediye çalışanının deprem bölgesine ve Canik’e gelen depremzedelere ulaştırılmak üzere getirdiği yardım kolilerinden Canik’in çocuklarının depremzedeler için yazdığı notlar ve mektuplar herkesi duygulandırdı.

“Namazlarımızı hiç eksik etmiyoruz”

Canik Belediyesi’nin ilçedeki depremzedeler için başlattığı yardım kampanyasında ilçe halkının getirdiği yardım kolilerinden çıkan Canikli çocuklarla ilgili notlar okuyanları duygulandırdı. Beyin sarsıntısı bölgesindeki çocuklara oyuncaklarını gönderen bir çocuğun yazdığı notta, “Merhaba, öncelikle en çok sağlık ve sabır diliyorum. Dualarımızı hiç eksik etmiyoruz. İnşallah bir an önce biter. olabildiğince”.

“Sizler her zaman kalbimizdesiniz”

Annesinin kendisine aldığı kıyafetleri depremzedelere gönderen bir çocuğun yazdığı notta, “Sizler her zaman dualarımdasınız. Bu paketteki ürünler kullanılmamış ürünlerdir. Her zaman kalbimizdesin. El ele vererek bu zor günleri atlatacağız” dedi. Canik’li vatandaşlardan yardım kolilerini tasnif ederek depremzedelere teslim etmek üzere teslim alan belediye çalışanları ve istekli vatandaşlar, canik’li çocukların yazdığı notları duygulandırdı.

“Biz biriz, birlikte güçlüyüz”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, depremzedelere yardım için ilçede tüm vatandaşların seferber olduğunu ve yardımların depremzedelere ulaştırıldığını belirtti.

“Ülkemizi derinden yaralayan depremin ilk gününden itibaren yediden yetmişe tüm vatandaşlarımız depremzedelerimizin yardımına koşmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oldu. Çocuklarımız oyuncaklarını ve kumbaralarında biriktirdikleri paraları sarsıntı bölgesine gönderdiler. Yazdıkları notlar, çizdikleri fotoğraflar hepimize duygusal anlar yaşattı. Alicenap milletimiz dayanışmasıyla tüm dünyaya örnek oldu. Vatandaşlarımızdan gelen yardımları deprem bölgesine ve ilçemize gelen depremzedelerimize ulaştırmaya devam ediyoruz. Biz biriz, birlikte güçlüyüz. Depremzede kardeşlerimiz için seferber olan, gönüllerini gösteren tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Depremzedelerimizin yanında olmaya ve destek olmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu