Haber

Denizli Karahayıt’ta Sel Felaketi: Restoran Kısmen Yıkıldı

Denizli’de turizmin gözde noktalarından biri olan Karahayıt’ta sel felaketi meydana geldi. Şiddetli sular metrelerce yükseklikteki ağaçları sürükleyip sürüklerken, önündeki restoranda büyük maddi hasara neden oldu.

Denizli’de akşam saatlerinde yağan yağmur hayatı adeta felç etti. İlk olarak kent merkezinde yüzünü gösteren yağmur, aralıksız devam ettiği birçok ilçede zor anlar yaşadı. Yağmurla birlikte taşan dereler felaketi gözler önüne sererken, Pamukkale ilçesine bağlı çok sayıda kırsal mahallede seller meydana geldi. Denizli’nin gözde turizm noktalarından Pamukkale’nin Karahayıt İlçesi’nde sel, önüne ne geldiyse götürdü.

Ağaçları devirdi ve restoranı kısmen yıktı.

Çok sayıda vatandaşın dehşet içinde kaçarak yüksek noktalara sığındığı sel felaketinde çok sayıda grup bölgelere giderek müdahale etmeye başladı. Bu sırada yüksek noktalardan metrelerce yükseklikte gelen sel suları önlerindeki ağaçları bile devirerek hızla ilerledi. Bir restoranın kısmen yıkıldığı ve sel ile birlikte görülmediği o anlarda vatandaşlar tedirgin anlar yaşadı.

Mahalle sakinlerinden Kenan İçen yaşadıkları tedirgin anları anlatarak, “Uzunpınar Mahallesi’nden gelen sel Karahayıt Mahallemize ulaştı. Burada bir lokantaya sel girdi. Lokanta kısmen yıkıldı ve kullanılamaz hale geldi. Allah rahmet eylesin.” sana bir daha böyle bir felaket yaşatsın.” – DENİZLİ

akincilarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu