Teknoloji

GAMI Teknoloji CEO’su Gökhan Altın, “Üniversitede Web3 öğrenen gençler, kariyerlerine bir adım önde başlayacaklar.

Üniversite tercih döneminin sona ermesiyle birlikte genç öğrenciler tercihlerinin sonuçlarını bekliyor. Uzmanlar, özellikle bu yıl yapılan seçimlerde gelecek potansiyeli olan alanlara dikkat çekiyor. Peki, Web3, blockchain, ürün geliştirme ve yazılım gibi alanlar gençlerin profesyonel yönetiminde nasıl bir rol oynayabilir? GAMI Teknoloji CEO’su Gökhan, konuya özel değerlendirmelerde bulundu. Altıngörüşlerini kamuoyu ile paylaştı.

Üniversite tercih dönemi her yıl olduğu gibi bu yıl da değerli tartışmalara neden oluyor. Gençlerin geleceği için böylesine kritik bir dönemde profesyonellerin görüşleri ilgiyle takip ediliyor. Konuyla ilgili kamuoyunda çeşitli tartışmalar devam ederken uzmanlar Web3, blockchain, ürün geliştirme ve yazılım gibi geleceğe yönelik potansiyeli olan alanlara dikkat çekiyor. Peki okuryazarlığın olmadığı bu alanlar gençlere ne gibi iş imkanları sağlıyor? GAMI Teknoloji CEO’su Gökhan AltınYaptığı açıklamada Web3 ekosistemine hakim olan gençlerin kariyer fırsatlarına ilişkin görüşlerini paylaştı.

“Öncelikle altını çizmeliyiz ki üniversite tercihleri ​​gençlerin kendi geleceklerini inşa etme sürecinde önemli bir adımdır. Bu nedenle sadece fırsatları değil, beklentiler, trendler gibi farklı değişkenleri de göz önünde bulundurmamız gerektiğini düşünüyorum.

“Geleceğe ışık tutan bir yaklaşım benimsememiz gerekiyor”

Üniversite tercihlerinin geleceğe bir yatırım olduğu hepimiz için aşikârdır. Bu nedenle güncel trendlerin ötesine geçen ve bilgi ışığında geleceğe ışık tutan bir yaklaşım benimsememiz gerekiyor. Bu noktada Web3 alanında faaliyet gösteren yerel Venture Builder GAMI Teknoloji’nin yöneticisi olarak, tercih dönemindeki genç öğrencilerin yararına Web3 ekosisteminin gelecek vizyonu ve olası konumu hakkında birkaç söz söylemek istiyorum.

Web3 ekosisteminin gelecek vizyonu, Web2 modellemesindeki çeşitli sınırlamaların ve zorlukların üstesinden gelmektir; Desantralizasyonun ön planda olduğu, kullanıcı merkezli ve bütünleşik bir dijital ortam yaratan bir anlayıştan da bahsediyor. Bu yaklaşım, mevcut Web2’nin birçok sınırlamasının ve zorluğunun üstesinden gelmeyi amaçlamaktadır.

Web3 ile daha konforlu bir ortam inşa ediliyor

Web3 ekosisteminde kişisel bilgileri ve dijital varlıkları üzerinde daha fazla kontrole sahip olan kullanıcılar, blockchain tabanlı teknolojiler sayesinde veri güvenliğinde bir adım öne çıkıyor. Böylece aracılara olan ihtiyaç ortadan kaldırılarak daha rahat bir ortam yaratılır.

Web3 ekosistemi, dijital dünyadaki eylemlerde hem şeffaflığı hem de güvenilirliği destekler. Bu açıdan, özellikle Web3 dünyasının klasik finans ve teknoloji altyapısından yoksun olduğu bölgelerde yerel halkın hem dijital hizmetlere hem de ekonomik fırsatlara erişme potansiyeli orta ve uzun vadede yeni fırsatlar yaratabilir.

Yatırımlar arttıkça yeni istihdam fırsatları ortaya çıkacaktır.

Faaliyet gösterdiğimiz Web3 ekosistemi, yenilikçi yapısıyla tüm dünyadaki yatırımcı ağının ilgisini çekmektedir. Girişim sermayesi yatırım fonlarının geleceğin teknolojilerine yatırım yapma eğilimi de bu ilginin temelini oluşturuyor. Bu nedenle önümüzdeki dönemde dünya genelinde birçok girişimin aktif aktörlere dönüştüğünü göreceğiz.

Böylece üniversite eğitimleri sırasında Web3 ekosisteminin dinamiklerini öğrenen yeni nesil için yatırımların artmasıyla yeni istihdam fırsatları ortaya çıkacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu