Teknoloji

Gece Uyumadan Önce Dinlemek: Webtekno Ekibinden Genel Kültürden Spora, Kişisel Gelişimden Psikolojiye Her Konuda Podcast Önerileri

Televizyonun yayıncılık sektöründeki yeri podcast yayınları Almaya başlıyor. Ev işleri yaparken ya da yorucu bir günün ardından evde tembellik yaparken televizyonu açmak yerine. dinlediğimiz podcast’ler,Hemen hemen her konuda kayıtlıdır. Psikoloji,eğlence, genel kültür, tarih, eğitim,Çeşitli yayıncılar ekonomiden internet dünyasında olup bitenlere kadar her konuda bilgi veriyor. podcast’lerdinleyicilere aktarıyor.

İster bulaşık yıkıyor olun, ister egzersiz yapın, ister işe gidin, ister öğle yemeği molasında dinlenin; Okullarda bile öğretilmeyen bazı bilgiler en iyi podcast kanallarında Bulabilirsin. Webtekno ekibi olarak dinlediğimiz podcastlerden alacağınız bilgiler. ortamlarda satış yapabilir ve bu podcast’leri sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Peki ekibimiz hangi podcast’leri dinliyor?

Haber yazarımız ve özgün içerik editörümüz Emre Ömer Zehir’den podcast önermesini istediğimizde kendisi bize renkli bir öneri listesiyle geldi.

 • Gerisi Hikaye Korku Konuşmaları
 • Medyada Satılacak Bilgiler
 • Rabarba Mesut Süre’yle
 • Meksika Açmazı
 • Deniz Göktaş’a Vaktim Yok
 • Sokrates Podcast’i

Emre Ömer Zehir’in tavsiyelerine baktığımızda spordan komediye kadar uzanan bir yelpazeye rastlıyoruz. birçok konuda podcastBir kanalın olduğunu görüyoruz. Sokrates Podcast’i,Her ne kadar spor dolu bir podcast olsa da dinleyicilerine müzik kültürüne dair oldukça keyifli bilgiler veriyor.

Sadece Mesut Mühlet Rabarba, Mesut Müddet’le birlikteonunla değil ama aynı zamanda Meksika Açmazı podcast kanalı aracılığıyla bizleri karşılıyor. Meksika İkilemi’nde birden aklımıza gelen ama bazen cevap aramayı unutduğumuz sorularla karşılaşıyoruz. Bu soruların cevaplarını Mesut Mühlet ve grubuyla dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Orijinal içerik konusunda popüler editörlerimizden Zeynep Şahin, oynatırken kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak podcast’lerin bir listesini hazırladı.

 • Eşarpsız entelektüellik
 • Nasıl olunur
 • Kendinize Doğru Davranın

Zeynep Şahin, devamı eleştirel düşünme ve farkındalıktemaların hakim olduğu podcast’ler önerilir. Scarfless Intellectuality, çeşitli konulardaki eleştirel fikirleri kapsayan bir podcast’tir. Nilay Örnek, “Nasıl Olunur” podcast’inde mesleğin ustalarına mesleğe nasıl başladıklarını ve nasıl usta olduklarını soruyor.

En öne çıkan psikoloji ve kişisel gelişim podcast’lerinden biri Kendinize İyi Davranın podcast yayını. Klinik Psikolog Beyhan Budak birçok psikolojik konuya farkındalık yaratmak amacıyla podcast yayınlıyor. En iyi podcast önerileri arasında yer alan ve pek çok kişi tarafından merakla dinlenen Behave Yourself podcast’i ruhsal olarak kendinizi güzel hissetmenizi sağlayacak ve ferahlık hissi verecektir. “itmek”yapacak.

“Bize en iyi podcast önerilerinizi verebilir misiniz?” Sorduğumuzda Çisem Asude Asar komedi kategorisinde iki podcast kanalı önerdi.

 • Biraz konuşabilir miyiz?
 • PES’ler

“Biraz konuşabilir miyiz?” Podcast’te İlker Gümüşoluk ve Kemal Ayça’nın keyifli sohbeti; seyahatlerimizde, ev işlerimizde, sporumuzda ve daha birçok aktivitemizde bize eşlik ediyor. İkili daha önce Mesut Süre’nin “Mesut Süre ile Rabarba” podcast’inde yer alırken daha sonra bağımsız bir podcast dizisi çekmeye başladılar. Bu podcast serisinde belirli bir bahis yoktur.Dinlerken karşılaşacağınız tek şey bolca kahkaha olacaktır.

“PES” podcast’i, Asar’ın bir diğer favori podcast dizisi. Pınar Fidan ve Seda Yüz’ün sohbetleri tamamen mizah amaçlı. Onları dinlerken mizahlarını paylaşarak keyifli vakit geçirmek bizim görevimiz.

Baş editörümüz ve grubumuzun gözbebeği Erkan Ceylan, “Girişimci Sözlüğü” ve “Midas Podcast”e en iyi podcast önerilerini verme hakkını kullandı.

 • Girişimci Sözlüğü
 • Midas Podcast’i

Girişimcilik ekosistemini merak ediyorsanız ve bu alanda bilgi edinmenin kolay yolunu arıyorsanız, Bu podcast tam size göre diyebiliriz. Girişimcilik alanında kulaklığınızı takarak dinleyebileceğiniz bu podcast serisinin süresi 12 ile 56 dakika arasında değişmektedir. Podcast koltuğunda oturuyorum Celil Bozkurt,Bazen sürprizler yapıyor, farklı alanlardan konukları diziye davet ediyor.

“Girişimci Sözlüğü podcast serisiyle yetinmeyeceğim, bana başka bir öneri ver.” Eğer öyle diyorsanız Midas Podcast’i de ilginizi çekebilir. Teknoloji ve finans dünyasıHer gün farklı bir bölümü yayınlanan Midas Podcast, aradığınız en iyi podcast olabilir.

Değerli editörlerimizden Gökçe Cici, sorunlarınızı konuşabileceğiniz, dinlerken kendinizden bir parça bulabileceğiniz bir podcast serisi öneriyor.

 • Merdiven Altı Terapisi

Deniz Dülgeroğlu tarafından paylaşıldı Merdiven Altı TerapisiPodcast serisini dinlediğinizde, “Bu benim için en iyi podcast dizisi olabilir.” söyleyebilirsin. Editörümüz Gökçe Cici’nin de aralarında bulunduğu pek çok izleyici Dülgeroğlu’nu keyifle dinliyor ve her bölümde dinliyor. “Ah, ne biçim ben!” tepkisini veriyor. Sizi duyamasa da Dülgeroğlu’nun size acıdığını hissedebiliyorsunuz.

Erkan Budak olarak podcast listemde kişisel gelişim, romantik ilgi alanları ve kültür-sanat alanlarında dinlemekten keyif alacağınız podcast serileri mevcut.

 • Kahve Fincanı Sohbeti
 • İki Konulu Düşünceler
 • Yakın ilişkiler

“Bazen uzun podcast bölümlerini dinleyecek fazla zamanım olmuyor, tadacak bir şeyler arıyorum.”Bi Kahvelik Sohbet podcast serisini merak ediyorsanız, Aradığınız podcast bu olabilir.İlgi alanları, psikoloji ve özellikle hayata dair bir şeyler duymak isteyenler için atıştırmalık olması amaçlanmıştır.

İki Konulu Düşünceler Dizide pek çok yaşam tarzına, kültür-sanata ve bilinen kültürel konulara dahil olabilirsiniz. Podcastin en iyi bulduğum kısmı “Neden Değişimden Korkuyoruz?”olmuş.

Yakın İlgiler hem bilimsel bulgulara hem de kişisel deneyimlere dayanmaktadır. hayata dair her şeyin konuşulduğu yer bir podcast serisi. Arkadaşlıklar, romantik bağlantılar, çağdaş aşk, ebeveynlik, politika… Kısacası hayatta düşünmeden duramadığımız her şey bu podcast dizisinde mevcut.

Editörümüz Işık Cemre Güngör’ün tavsiyesi üzerine daha kapsamlı ve bazıları spesifik konuları ele alan podcast’leri listenize ekleyebilirsiniz.

 • #ÜzerindeBazı Şeyler
 • Dram Pastası
 • Şehirdeki Kürtler

Güngör elinde renkli bir podcast teklifi listesiyle Koşarak yanımıza geldi. Siyaset, dizi, teknoloji, mizah ve spor gibi konuları kendi üslubuyla dile getiren #ÜzerineBirŞeyler ekibinin podcast serisi, Gündemin dışında kalmak istemeyenlerKonuşmak için cesaret gerektiren konuları büyük bir yürekle ele alıyor.

“Günlük drama dozun.”Yayın hayatına şu sloganla başlayan Drama Makarna: İnternet dünyasının kısa bir özetini veren bir podcast.Linç kültürünün perde arkasını, yaşanan dramaları ve özellikle sosyal medyada yaşanan olayları Drama Makarna yardımıyla öğrenebilirsiniz.

Ekibimizin bilim kurdu Kaan Tiftikçi’nin önerdiği podcast’ler bilim ve felsefe yüklü.

 • Hiçbir Şey Tesadüf Değildir
 • hareketler
 • Portal ile Yansıma

Editörümüz Kaan, insanlık tarihini değiştiren keşiflerle bilim dünyasını bilgilendiriyor, Önerdiği podcast serisini takip ediyor.Arkanıza yaslanın ve bu sohbet odaklı podcast dizilerini dinlerken ufkunuzun yavaşça genişlediğini izleyin.

Webtekno ekibi olarak En iyi podcast önerilerimiz Listeledik. Eğer sen de “Bu benim için en iyi podcast!”Beğendiğiniz podcast’ler varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz

carsambaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu