Haber

Gıda Perakendecilerinden iddialara ilişkin açıklama

İSTANBUL (İGFA) – Gıda Perakendecileri Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada, konunun kökenine inmeden ve kapsamını değerlendirmeden, etiket değişikliği konusunda dezenformasyon yaratarak kamuoyunda yanlış algı oluşturmak istediklerine dikkat çekilerek, “Özellikle bazı medya kuruluşları ve sosyal medya hesapları ulusal zincir marketler hakkında sıklıkla olumsuz paylaşımlarda bulunarak, enflasyonla mücadele açısından ülke ekonomisi için değerli değerler yaratan bu işletmeler hakkında yanlış bir algı oluşturmak istiyor. vergi gelirleri ve istihdam. Ülkemizin ekonomik koşulları ve bazı temel hammadde fiyatlarındaki artışlar doğal olarak tüm kategorilerde nihai tüketici fiyatlarına yansıyor. Ancak ülke genelinde faaliyet gösteren zincir marketler “Her zaman olduğu gibi bu etkiyi sınırlıyor” Bunun tüketiciye yansıması. Hatta üye perakende işletmelerimiz içinde bulunduğumuz dönemde tüketicinin satın alma gücünü korumak adına olağanüstü bir çaba sarf ediyor.”

Açıklamada, “İndirimli geçişler, kampanya etiketleri veya kampanya bitiminden sonra normal fiyata dönmeye yönelik güncellemeler de artış olarak değerlendirilip yanlış bir algıya neden oluyor” ifadelerine yer verildi:

“Modern perakende işletmelerinin fiyatları bölge ve ürün bazında günlük olarak detaylı olarak resmi makamlarla paylaşılmakta ve bu sayede tüm bilgiler şeffaf bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Tüketiciye en kaliteli ürünü en uygun fiyatla ulaştırmak için çaba gösteren ulusal zincir marketler En uygun fiyat ve en hijyenik koşullarda, çok sayıda şubesi ve rekabetçi fiyatlarıyla her zaman tüketicinin yanında olmuştur ve olmaya da devam edecektir.Enflasyonla mücadelede çok değerli bir konumda olan zincir marketler , sektördeki yoğun rekabette öne çıkabilmek için ölçek ekonomisi sayesinde elde ettiği avantajı her zaman tüketici yararına kullanmıştır. Tüketicilerimiz de her zaman olduğu gibi alışverişlerinde bunun karşılığını da almaktadırlar. ” Ülkemizin değerli varlıkları perakendecilerimiz olarak tüketicimizi her zaman olduğu gibi desteklemeye, enflasyonla mücadeleye ve ülkemizde en uygun gıda tedariği sağlamaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu