Haber

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan: Ortadoğu’da barış sağlanmadığı sürece yasa dışı göç baskısı devam edecek

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Ortadoğu’da barış ve huzur tesis edilmediği sürece dünya ve Türkiye üzerinde kaçak göç üzerindeki baskının kalkmayacağını belirtti.

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Vali Mustafa Yavuz’a haklı bir ziyarette bulundu. Ziyarette Vali Onur Defterini imzalayan Turan, Vali Yavuz ile makamında bir süre görüştü. Ziyarete AK Parti Karabük Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, İçişleri Bakanlığı İşçilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nedim Akmeşe, İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı İbrahim Akın, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Selami Yazıcı ve GAMER Lideri Hakan Kafkas da katıldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, “Türkiye’nin her şehri nüfusuyla değil, kendi kapasitesi ve imkanlarıyla öne çıkıyor. Karabük öyle bir şehir. Yıllardır ülkemiz sanayisinin omurgası olan demir çelik üretimi” Kültürel ve tarihi mirasını, orman zenginliğini, “Her türlü afete hazırlıklı olmak zorundayız. Orman yangınlarına, depremlere, su baskınlarına karşı hazırlıklı olmamız gerekiyor” dedi.

Afetlere karşı tedbirleri her zaman tüm birimlerle istişare halinde gözden geçirmek zorunda olduklarını belirten Turan, “Her gün yeni bir sentetik ilaçla karşılaşıyoruz, bu prestijle Karabük’te çok önemli çalışmalar yapılıyor. En ufak maddeyi bile kontrol altına almak zorundayız,” dedi. En küçük giriş ve çıkışın kaynağının bulunması yönünde önemli çalışmalar yapmamız gerekiyor.Ayrıca Karabük değerli yol güzergahları üzerinde yer alan bir şehir, sistemsiz göçe karşı tüm ekiplerimizin tetikte olması gerekiyor.Çünkü biliyoruz ki Ortadoğu huzura kavuşmadan ülkemize ve dünyaya yasa dışı göçe yönelik baskılar sona ermeyecek ve ne yazık ki böyle bir ihtimal karşısında önemli çalışmalar yapmamız gerekiyor. “Uzun vadede görünmüyor. O yüzden gardımızı düşürmemeliyiz” dedi. – KARABÜK

haber-kaman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu