Yaşam

İftar menüleri 2023: 28. gün iftar menüsü

Ramazan ayının son iftarına bir gün kala yine lezzetli ve keyifli bir iftar menüsü ile karşınızdayız. Bugün iftar menümüze yöresel bir çorba tanımıyla başlıyoruz. Ardından zamanı gelmiş bir sebze, nefis bir zeytinyağı ve lezzetiyle damaklarınızı şenlendirecek bir pilav tanımıyla devam ediyoruz. Son olarak çorba yapmak için harcadığınız zamanı telafi edecek hızlı ve pratik bir tatlı ile iftar menümüzü sonlandırıyoruz.

İşte yirmi sekizinci gün iftar menümüz…

28. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • karahindiba çorbası,
  • Zeytinyağlı enginar yemeği,
  • Firik pilavı,
  • incir uykusu

DÖKME ÇORBA TARİFİAnadolu’da düğün ve davetlerde severek tüketilen cehri çorbasının tanımıyla ramazanın son iftar günlerine yakışır şekilde sımsıcak bir başlangıç ​​yapıyoruz. Yapım aşaması biraz meşakkatli olsa da emeklerinizin karşılığını çorbayı içerken anlayacaksınız.

Ayrıca ana öğün yerine geçer: Cehri çorbası tarifi

ZEYTİNYAĞLI Enginar YemeğiHazır enginarlar ve bezelyeler taze taze tezgahlara dizilirken, sofralarımıza da konuk etmemek olmaz. Hiç emek harcanmadan tek tencerede kendi lezzetiyle pişen bu enginar yemeğinin tarifine bayılacaksınız ve mevsimi hiç geçsin istemeyeceksiniz.

Hafif ve lezzetli: Zeytinyağlı enginar tarifi

Firik pirinciEtsiz yapamam diyenler için kuşbaşı et ile hazırlanan klasik Firik pilavı ile devam ediyoruz. İçerisindeki doyurucu malzemeler hem gözünüze hem de midenize ziyafet çekecek.

Geleneksel tat: Firik pilavı tarifi

UYKU İNCİRLİ TATLIEvet, çorbada çok zaman geçirdik. Ancak bu asla tatlı yapmayacağız anlamına gelmez. On dakikada hızlıca hazırlayabileceğiniz incirli müsli tatlısı üstelik rafine şekersiz ve bir o kadar da hafif. İftardan sonra bir bardak çay ile size iyi gelecektir.

On dakika içinde rafine şeker yok: incir uykusu tatlısı tarifi

Afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu