Haber

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk: Berat Kandilimiz Mübarek Olsun

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed ÖZTÜRK, kandili mesajında, “Ramazan’ın müjdecisi ve müjdecisi Berat Kandili’ne kavuşmanın heyecanını ve sevincini hepimiz yaşıyoruz.” söz konusu.

mesajının devamında şu sözlere yer verdi:

“Milletimizin birlik ve beraberlik duygularının daha yoğun yaşandığı kandil geceleri, kendimize ve tüm insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlamamız için büyük bir fırsattır. Böylesi mübarek gün ve geceleri, liyakat yolunda değerli bir adım olarak görüyoruz. Hoşgörü temelinde Yaradan’dan sevgi, merhamet ve mağfiret dilediğimiz bu gece hürmetine küskünler barışmalı, yüzler gülmeli ve hep birlikte güzelliklere doğru yürümeliyiz.

Dualarımızın Cenab-ı Hakk’a arz edileceği bu mübarek gecede; Dualarımızın, yaşadığımız şoklardan etkilenen tüm vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm insanlığın esenliğine, güzelliklerin, kardeşliğin, paylaşmanın ve merhametin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve inançla, başta Ilgazlı hemşehrilerimiz olmak üzere tüm İslam Aleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyor, bu gecenin İslam Aleminin birlik ve beraberliğine vesile olmasını, barış ve huzur içinde yaşamasını niyaz ediyorum.

Bu gece vesilesiyle, son dönemde yaşadığımız depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, depremzedelerin yakınlarına başsağlığı, tedavisi devam edenlere acil şifalar diliyorum.” sözlerini bitirdi.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

altintas-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu