Yaşam

İslamcı derneklerden AK Partili belediyeye bayram tepkisi

KONYA- Konya’da 8 muhafazakar sivil toplum kuruluşu kentte düzenlenecek şenlikleri hedef aldı. Ortak açıklama yapan STK’lar, ülke ve kent yöneticilerini şenliklerin iptal edilmesi yönünde çağrıda bulundu.

Bildirgede ayrıca, Yasemin Özol, Irmak Arıcı, Sakiler, Yunus Emre, Oğuz Boran ve Ece gibi ünlü sanatçıların katılacağı, 15-17 Eylül tarihleri ​​arasında Konya’nın Hüyük ilçesinde düzenlenecek Kırmızı Altın Klasik El Sanatları ve Gençlik Festivali’nin de iptal edilmesi talep edildi. Mumay katılacak.

‘HUKUKİ İTİRAZ VE DAVA HAKKIMIZI KULLANACAĞIZ’

STK’ların yayınladığı ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Mahalle ve ilçelerde bile yaygınlaşan ahlaki yozlaşmanın sonucu olan festivaller konusunda ülkemizi ve şehirlerimizi yönetenleri dikkatli olmaya çağırıyoruz. Gençlerimizin değerlerimizi ayaklar altına alan kişilerle bir araya getirilmesini doğru bulmuyoruz. ​​Yaşam tarzından fikirlerine kadar her fırsatta eşcinsellikten alkol kullanımına kadar her türlü günahı meşrulaştırmaya çalışanlar. Tüm toplumun bilimden haberdar olmasını doğru bulmuyoruz.” Güzel ahlakla yetişmesi beklenen gençlerin, hiçbir sanat geleneğine bağlı olmayan, bu toprakların kültür ve inançlarına uymayan bireylerle bir araya getirilmesini çelişkili bir tutum olarak görüyoruz. Yabancı kültürlerden beslenenler. Ekonomik zorluklarla mücadele eden devletin ve milletin asli kaynaklarının bu şenliklere veya diğer faaliyetlere aktarılması helal değildir. “İnançlı gençler olarak, Konya Hüyük’te düzenlenecek festivalin derhal iptal edilmesini talep ediyor, aksi takdirde yasal itiraz ve dava haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı beyan ediyoruz.”

catalca-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu