Haber

İstanbul Valiliği: Polis İki Hükümlü Silahlı Şantajı Durdurmak İçin Ateş Açtı Ama Yaralanan Vatandaş ZEY Öldü.

İstanbul Valiliği, polisin Beyoğlu’nda motosikletle kaçmalarını engellemek için silahlı soygun suçundan 7 farklı sabıka kaydı olan iki kişiyi vurarak vurduğunu, ancak o sırada bölgede yaya olarak bulunan ZEY (18) isimli vatandaşın yaralandığını açıkladı. Yaralandı. Valilik, ZEY’in kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiğini, olaya karışan iki polis memurunun savcılık kararıyla gözaltına alındığını bildirdi.

İstanbul Valiliği, Beyoğlu’nda bu gece ‘silahlı gasp’ suçundan takip edilen 2 zanlının kaçmasına engel olurken polisin açtığı ateş sonucu yaralanan ZEY’in (18) hayatını kaybettiğini açıkladı. hayat. Olayla ilgili iki polis memurunun gözaltına alındığını açıklayan Valilik açıklaması şöyle:

“11.12.2022 tarihinde saat 20.30 sıralarında Beyoğlu ilçemiz Kaptanpaşa Mahallesi’nde meydana gelen olayda, ilimizde yine ‘Silahlı Gasp’ suçundan takipleri devam eden iki zanlı (7), kaçmaya çalışırken güvenlik görevlimiz tarafından vurularak öldürüldü. O sırada olay yerinde yaya olarak bulunan ZEY (18) isimli vatandaşımız güvenlik korucumuz tarafından tesadüfen açılan ateş sonucu yaralanmıştır.Yaralı vatandaşımız her şeye rağmen maalesef hayatını kaybetmiştir. kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelerin ardından hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

“CUMHURİYET SAVCISININ TALİMATLARI İLE 2 POLİS TESPİT EDİLMİŞTİR”

Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılırken, BP (19) ve S.Ç. (27) isimli zanlıları yakalama çalışmaları sürüyor. Ek olarak; Olaya karışan 2 polis memuru, Cumhuriyet savcısının talimatıyla gözaltına alındı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu