Ekonomi

İzmir’e getirilen Sloug, ham petrol depolama gemisi olarak görev yaptı.

Şimşekler Gemi Söküm Şirketi, söküm için İzmir’e getirilen Sloug isimli geminin faal olduğu dönemde ham petrol depolama gemisi olarak görev yaptığını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada, İzmir’e getirilen Sloug isimli gemiyle ilgili bazı haberlerin doğru olmadığı belirtilirken, şunlar kaydedildi:

“Öncelikle satın alınan geminin ‘kimyasal atık depolama’ gemisi olmadığını ve ‘kimyasal atık’ ile herhangi bir bağının bulunmadığını net bir şekilde belirtmek isteriz. IMO No 7236191 numaralı SLOUG gemisi ‘ham petrol depolama’ tankeridir. Hizmet süresi sona erdikten sonra satışa çıkarılan bu gemi başka bir özel şirket tarafından satın alınmıştır. Geminin tanklarından sonra yapıldığı gibi geminin tanklarındaki ‘kalıntı’ vs için temizleme işlemine başlanmıştır. . Bu işlemler yapıldıktan sonra geminin şimdiki sahibi gemiyi geri dönüşüm için satmaya karar vermiş ve firmamızla iletişime geçmiştir.”

Gemiyle ilgili gerekli denetimlerin akredite kuruluşlar tarafından yapıldığı belirtilerek, “Bütün bunların sonucunda söz konusu gemi, önceden ön bildirimin yapılması şartıyla satıcı firma tarafından 24 Şubat 2023 tarihinde teslim edilerek tersanemize yanaşmıştır.” kelimeler kullanıldı.

haberkadisehri.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu