Haber

Kılıçdaroğlu’nun adaylığının 4 milletvekili ve 1 bakanlık karşılığında onaylandığı iddiasına Cemal Enginyurt’tan net yanıt.

Ardı Gerisi adlı Youtube kanalındaki canlı yayına katılan Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Enginyurt, Kılıçdaroğlu’nun 4 milletvekili ve 1 bakanlık karşılığında adaylığının onaylandığı iddialarına yanıt verdi.

“PAZARDA PAZARLIK YAPILIR”

Kulislerdeki tartışmalara değinen Enginyurt, “Demokrat Parti ve Demokrat Parti genel başkanı ‘pazarlık pazarda yapılır, her şeyin alınıp satıldığı yer değiliz’ diyor. Biz bu Millet İttifakına milletvekili olmak için girmedik. Milletvekili veya bakan.”Biz bu Millet İttifakını Mustafa Kemal Atatürk’e zalim ve kâfir diyenlerin, Mustafa Kemal Atatürk’ü destekleyenlerin tercihi olarak görüyoruz. Biz bu seçimi bir referandum olarak görüyoruz. 20 yıldır Moğol istilasından beter bir yağma eylemi var.”

“BÖYLE BİR PAZARLIK ASLA SÖZ KONUSU DEĞİLDİR”

Enginyurt, “Bu iddialar tamamen saçmalık ve iftiradır” diyerek, şöyle devam etti:

“Böyle bir pazarlık asla söz konusu olmaz. 77 yaşındaki Demokrat Parti’ye hakarettir. Çünkü Adnan Menderes, cumhurbaşkanlığına giderken ‘Ben milletime emanetim’ diyerek onurlu bir duruş sergiledi. İdam cezası Demokrat Parti böyle bir liderin partisidir Pazarlığa girmez Neyle pazarlık yaparım ben 4.5 yıldır milletvekiliyim Kaldırın kaldırın başka yapacak bir şey yok. yap.Saray kanunları hazırlar,Meclis’e gönderir.Milletvekilini kim bilir?600 milletvekilini tanıyan var mı?Onlar kendi inlerinde bile tanımıyorlar.Bu nedenle böyle bir vekil olursa ne olur? Ne için pazarlık edeceksin?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu