Haber

Malatya’da ağır hasarlı bina patlayıcılarla yıkıldı

Zelzele bölgesi Malatya’nın Bostanbaşı ilçesinde ağır hasar gören 12 katlı bina 280 kilogram patlayıcı kullanılarak yıkıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ağır hasar gören binaların yıkım çalışmaları devam ediyor. Malatya şehir merkezindeki binaların yıkımını iş makineleri gerçekleştirirken, Yeşilyurt ilçesi Bostanbaşı Mahallesi’ndeki yüksek binaların patlayıcılarla yıkılmasına karar verildi. Bostanbaşı’nda çok katlı binaların patlayıcılarla yıkımına başlandı. Mahalledeki 12 katlı bina, fünyenin ateşlenmesinin ardından saniyeler içinde yerle bir oldu.

400 BİNA DAHA YIKILACAK

Binanın yıkımında 280 kilogram patlayıcı kullanılırken, bu patlayıcılar için 3 bin 500 delik açıldı. Yıkımla ilgili verilen bilgilerde, “En fazla 20 metre ve 20 metre sonra kontrolsüz tahribat oluyor ve bu riskleri ortadan kaldırmak için böyle bir uygulamaya başlandı. Mühendisler binanın projesine göre detaylı proje hazırladı. Üzerine dinamit atıldı. 1., 3., 7. ve 9. katlar. Sağda. “Soldaki binalarda herhangi bir hasar yok. Sallantı yok” dedi.

Malatya’da 1.400 binanın bu haliyle yıkılacağı bildirildi.

ortakoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu