Ekonomi

Mehmet Şimşek Suudi Arabistan’da: Turizmde işbirliği mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Riyad’da katıldığı 7. Geleceğe Yatırım Girişimi “Yeni Pusula” temalı programını sosyal medya hesabından paylaştı. Organizasyona katılmaktan mutluluk duyduklarını belirten Şimşek, şöyle konuştu:

“Suudi Arabistan Krallığını olağanüstü organizasyon ve sıcak misafirperverliğinden dolayı tebrik etmek istiyorum. Etkinlik büyük bir başarıydı. Değerli dostum Sayın Mohammed Al-Jadaan (Maliye Bakanı) ve Sayın Sayın ile verimli ikili görüşmeler gerçekleştirdik. Khalid Al-Falih (Yatırım Bakanı) Dünyanın dört bir yanından kurumsal liderler ve bankacılarla da birçok etkileşimde bulunduk, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ticaretin ve yatırımların daha da geliştirilmesi yönündeki samimi istek ve çabaya tanık olduk. Son 50 yılda 135 ülkede 486 milyar dolarlık projeyi başarıyla tamamladıklarını, “Müteahhitlerin katılımını ve olumlu karşılanmalarını duymak bizi mutlu etti.”

TURİZMDE İŞBİRLİĞİ MESAJI

Türkiye’nin turizmde dünyanın en iyi 4’üncü destinasyonu olduğunu vurgulayan Şimşek, Suudi Arabistan’ın iddialı turizm hedeflerine ulaşması için bu deneyim zenginliğinden faydalanılması gerektiğini ifade etti.

Bakan Şimşek, “Son birkaç gündür Suudi Arabistan’ın inanılmaz ivmesine ve keşfedilmemiş potansiyeline ilk elden tanık olduk. Bu harika bir haber. Daha istikrarlı, huzurlu ve müreffeh bir bölge herkesin çıkarınadır.” (HABER MERKEZİ)

mihaliccik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu