Haber

Metin Külünk’ten sermaye sahiplerine çağrı

Herkes Duysun / BURSA (İGFA) – Son zamlarla vatandaşın alım gücünün daha da düşmesi üzerine AK Parti Merkez Karar ve Yürütme Konseyi Üyesi Metin Külünk, Türkiye’nin ilk 50 bin 100 bin zenginini göreve davet ederek, “Çıkın Cumhurbaşkanımızı arayın, ‘Biz ‘Biz’iz” dedi. De ki, “Varlık sahipleri olarak içinden geçtiğimiz zorlu süreçte devletimizin süreci zarar görmeden yönetebilmesi için ek vergi talep ediyoruz. Bedenini taşın altına koyan milletimizin yanında olun.”

“SERMAYE SAHİPLERİNİN İZLEMESİ KABUL EDİLEMEZ”

Dünya ekosisteminin çalkantı içinde olduğunun ve Türkiye’nin de bu türbülanstan doğal olarak etkilendiğinin altını çizen Külünk, “Pandemi, savaş, deprem gibi büyük olaylar büyük maliyetlere neden oldu. Tabi bu maliyetin karşılanması ve devletimizi yaşatmamız gerekiyor. Ancak bu ayakta tutma sorumluluğu sadece düşük ve orta gelirlilere yüklenemez. İşçiler, sabit ücretliler, zanaatkarlar; Yani dolaylı vergiler yoluyla toplumun yaklaşık %70’i bütçenin oluşmasında en büyük paya sahipken, bu ülkenin zengin ve sermayedarlarının hiçbir şey olmamış gibi gelişmeleri kenardan izlemesi kabul edilemez. .

“BU TAŞIN ALTINA ELİNİZİ KOYMALISINIZ”

Bunun da ötesinde, aziz milletimizin bu yükü her kuralıyla bu vatan için mücadele edecek kadar tereddütsüz taşıyacağı beklentisiyle, ‘Her koşulda kazanmak zorundayız’ diyen büyük sermaye sahiplerine sesleniyoruz. ‘ Bu işi esnafa, emekçiye, çiftçiye, dar gelirliye, dar gelirliye, emekliye ve köylüye bırakarak. : Elini bu taşın altına koymalısın! Değilse bu ateşin herkesi yakacağından hiç şüpheniz olmasın.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu