Haber

MHP’li Yönter’den gazeteci Alican Uludağ’a tehdit: Nefesimiz omuzlarınızda

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Yargıtay 3. Ceza Dairesi üyesinin kızının düğününe tanık olduğu fotoğrafını sosyal medyada paylaşan gazeteci Alican Uludağ’ı tehdit etti.

Uludağ’ın paylaşımına alıntı yapan Yönter, “Türk düşmanı Alican… Nefesimiz ensenizde… Sen gazeteci değil, militan bir militansın… Evet, düğüne şahit oldum ve ben de bununla gurur duyuyorum. Bin kere lanet olsun sana, düğünü bile bağımlı ve pis hırsların için kullanıyorsun…” .

Uludağ, Yönter’in 1 Temmuz 2022’de Instagram hesabından paylaştığı görüntüyü Twitter’da paylaşarak, “‘Anayasa Mahkemesi’ni ya kapatacağız ya da yeniden yapılandıracağız’ diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Anayasa Mahkemesi üyesidir. Anayasa Mahkemesi’nin Can Atalay kararını uygulamayan Yargıtay 3. “Ceza Dairesi üyesi HY’nin kızının nikah şahidi olduğu ortaya çıktı” dedi.

Ne oldu?

Yargıtay, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) hak ihlali kararına rağmen Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay’ı tahliye etmedi. Anayasa Mahkemesi kararını uygulamayan Yargıtay, Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında da suç duyurusunda bulunacak.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter ise Anayasa Mahkemesi’ni suçlayarak, “Bu krizin sebebi Anayasa Mahkemesi’dir. Anayasa Mahkemesi yetkisini aşmıştır. Hukuki ve anayasal destekten tamamen kopmuş, hak ihlallerine yönelik zorlayıcı bir karar vermiştir. Selahattin Demirtaş terörist olursa hak ihlali kararı verilir Figen Yüksekdağ olur hak ihlali kararı verilir Bu ne zaman biter Uğur Dündar olabilir Fazilet Gül olabilir Hak ihlali kararı veriliyor. Türkiye’ye karşı olan, Anayasa Mahkemesi’ne gidince bir anda hak ihlali ruhsatı alıyor. Milletin ve şehidin haklarını ne yapacağız Sayın Genel Başkanımız zaten kararı vermişti: “Ya kapatacağız ya da yeniden yapılandıracağız. Dünya sadece Anayasa Mahkemesi’nden ibaret değil.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu