Yaşam

Ormanya’da afet farkındalığı

Kocaeli İtfaiyesi, AFAD, AKUT ve Kızılay yetkilileri, Büyükşehir’in düzenlediği 23 Nisan etkinliklerinde afet bilincine dikkat çekiyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri coşkuyla devam ediyor. Ormanya’da düzenlenen özel programda çocuklara da bilgi veriliyor. Bu kapsamda Kocaeli İtfaiyesi, AFAD, AKUT ve Kızılay görevlileri kendilerine ayrılan alanlarda çeşitli etkinlikler düzenliyor.

 

AFET BİLİNCİ VE DOĞAL YAŞAM

Kocaeli İtfaiyesi’nin “Afet Bilinci ve Doğal Yaşam” alanında oluşturduğu stantta çocuklar ve velileri Büyükşehir itfaiye araçlarını ve ekipmanlarını inceleme fırsatı buluyor. Kocaeli İtfaiyesi tarafından hazırlanan parkurda çocuklar zorlu engelleri aşarak bitiş çizgisine ulaşmaya çalışıyor. AFAD ve AKUT ekiplerinin hazırladığı alanda havai sınır çizilerek çocuklarla zipline yapma imkanı sağlandı. İzci parkurunun bulunduğu alanda ayrıca doğada yaşam atölyesi de bulunuyor.

 

ÇEVRE İLLERDEN YOĞUN KATILIM

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi’nin Ormanya’da düzenlediği 23 Nisan programına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Aileler, sabahın erken saatlerinden itibaren bölgedeki etkinliklere katılmak için Ormanya’ya akın etti. Başta Kocaeli olmak üzere çevre illerden Ormanya’ya gelen vatandaşlar keyifli bir tatil geçiriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bozyazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu