Haber

Samsun’da jandarma ekipleri traktör sürücülerine reflektör dağıttı

Samsun’da jandarma ekipleri, traktör kazalarını önlemek amacıyla traktör sürücülerine 100 reflektör dağıttı.

Traktörlerin karıştığı trafik kazalarını önlemek amacıyla İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şubesi ekiplerinin, Bafra ilçesi Çetinkaya Mahallesi’nde traktör şoförlerine reflektör dağıtımı için merasim düzenlendi.

Ekipler, tarım araçlarının inançlı kullanımı, reflektör kullanmanın kıymeti ve gerekliliği, tarım araçlarının gece kara yolunda kullanımı, rops demiri ve emniyet kabininin kıymeti, traktörlerde görünürlüğü sağlayan çakar lamba ve ışık donanımının kullanılması, tarım araçlarında bulundurulması mecburî gereçler ve kullanılması, “Pat-Pat” diye tabir edilen tarım araçları ile kara yoluna çıkılmaması yalnızca tarım alanlarında kullanılması ve genel trafik kuralları hakkında traktör şoförlerini bilgilendirdi.

Seminerin akabinde traktör şoförlerine broşür ve 100 reflektör dağıtıldı. Üçgen reflektörler jandarmanın da yardımıyla römorklara takıldı.

Jandarma Trafik Şube Müdürü Kıdemli Başçavuş Serdar Silay, 2021- 2023 Karayolları Trafik Güvenliği Hareket Planı, Tarım Araçları İnançlı Kullanım Projesi ve Reflektör Tak Görünür Ol Projesi kapsamında seminer ve reflektör dağıtımının devam edeceğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu