Haber

Seferihisar Belediye Başkanı Ergin: “Herkesi Enginar Yemeğine Seferihisar’a Davet Ediyoruz”

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin enginar hasadına katıldı. Enginarın bölgedeki yüzlerce çiftçinin geçim kaynağı olduğunu ve çiftçilere enginar üretiminde destek sağladıklarını hatırlatan Lider Yetişkin, “Şimdi enginar zamanı. Herkesi Seferihisar’da enginar yemeye davet ediyoruz.”

Tarımsal üretimde Seferihisar’ın endemik türleri arasında yer alan enginar, Ulamış, Düzce, Turgut, Bengiler (Ürkmez) ve Sığacık mahallelerinde de en önemli geçim kaynaklarından biridir. Seferihisar semt pazarlarında tüketicilerle buluşan enginar, sadece sebze olarak değil, sirke, çay ve turşu yapılarak da tüketilebiliyor.

Seferihisar’da düzenlenen enginar hasadına katılan Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, enginarın bölgedeki yüzlerce çiftçinin geçim kaynağı olduğunu belirterek, “Enginar üretiminde özellikle genç çiftçileri destekliyoruz. Bölgemizde iki çeşit enginar yetişiyor. Bayrampaşa ve sakız enginarı. Tamamen organik olan bu eşsiz lezzeti halkımız çok seviyor. Seferihisar merkeze Salı ve Cumartesi günleri Orhanlı ve Ulamış Köylerinden, Pazar günü ise Sığacık üretici pazarlarından ulaşılıyor.”

Tüketicilerin üretici pazarlarından aracısız olarak taze ve sağlıklı gıdaya ulaşabildiklerini belirten Yetiş, “Şimdi enginar zamanı. Herkesi Seferihisar’da enginar yemeye davet ediyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu