Haber

Türkiye maçı seyircisiz oynanabilecek

Türkiye maçı seyircisiz oynanabilecek

Sezer AFŞAR/ İSTANBUL, – UEFA, Hırvatistan ile Letonya arasında HNK Rijeka Stadı’nda oynanan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu maçında ırkçılık ve ayrımcılık nedeniyle Hırvatistan Futbol Federasyonu hakkında disiplin soruşturması başlattı. Açıklamada, 12 Ekim Perşembe günü oynanacak Türkiye maçının seyircisiz oynanabileceği belirtildi.

Hırvatistan Futbol Federasyonu (HNS), Letonya karşılaşması sırasında birkaç taraftarın Hırvat milliyetçisi (Ustasha) bayrağını açması nedeniyle UEFA’nın federasyon hakkında disiplin soruşturması başlattığını duyurdu. Federasyondan yapılan açıklamada, Hırvatistan’ın daha önce Milletler Ligi’nde oynadığı maçta taraftarların ayrımcı davranışları nedeniyle ertelenmiş cezaya çarptırıldığı, soruşturmanın ardından Hırvatistan’a bir maç oynama cezası verilebileceği de belirtildi. kendi sahasında seyircisiz maç.

HNS, ilk yarının sonunda güvenlik güçlerinin kaçak olarak bayrak kaldıran iki kişiyi fark ederek polise teslim ettiğini, bayrağın Ankara’ya getirilmesine yardım eden bir kişiyle birlikte toplam 3 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığını vurguladı. stadyum.

Federasyonun güvenlik sorumlusu Jurica Jurjeviç ise yaptığı açıklamada, “Taraftarlarımızın mükemmel olduğu Rujevica’da bu güzel tabloyu bozmak için ne yazık ki 3 kişi yeterli oldu. 3 kişinin son derece sorumsuz, hukuka aykırı ve utanç verici davranışları zarara yol açtı.” Milli takımımıza ve bir bütün olarak Hırvatistan Cumhuriyeti’ne.” “ABD Ustaşa hareketinin prestijine ciddi zarar vermesi Hırvatistan açısından kesinlikle kabul edilemez ve cezalandırılabilir bir durumdur. Osijek’te oynanacak maçın bir kısmının, hatta tamamının kapanma ihtimali var, bu da büyük bir hayal kırıklığı ve paha biçilemez bir durum olacaktır. Milli takıma ve tüm taraftarlara zarar verir.” kullanılmış.

Hırvatistan, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri D Grubu’nda 12 Ekim Perşembe günü Türkiye ile karşılaşacak.

nallihan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu