Haber

Yabancı Bankacılar, Zorluklara Rağmen Çin’in Finans Piyasası Hakkında İyimser

Her yıl düzenlenen Financial Street Forum’un 2022 Konferansı, Çarşamba günü Beijing’de sona erdi.

“Ortak Bir Geleceğe Doğru İlerleyin: Değişikliklerin Arasında Ekonomik Kalkınma ve Mali İşbirliği” temasını taşıyan üç günlük aktiflikte, yüksek kaliteli kalkınma, gerçek ekonomiyi güçlendirme, kırsalı yine canlandırma gayretleri, yüksek düzeyli dışa açılım ve finans teknolojisindeki yenilikler üzere bahisler ele alındı.

Çin Merkez Banksı lideri Yi Gang aktiflikte yaptığı konuşmada, Çin iktisadının bu yıl zorluklar ve bastırıcı güçle karşı karşıya kalmasına karşın, Çin’in para politikasının reel ekonomiye önemli destek sağladığını, böylece iyi şekilde düzenlenmiş olduğunu kanıtladığını belirtti.

Konferansta, finans sektöründeki birçok yabancı iş lideri de Çin pazarına olan güvenini dile getirdi.

SES 1 (İngilizce): KEVIN D. SNEADER, Japonya hariç Asya Pasifik Başkanı, Goldman Sachs Group’un İdare Komitesi Üyesi ve Asya Pasifik İdare Komitesi Üyesi:

“Son 30 yıla baktığınızda büyük ilerleme gördük. Çin’in finans sektörü, pazara erişim ve yabancı mülkiyet gerekliliklerinin kaldırılması konularında daha açık hale geldi. Sonuç olarak, Çin’in sermaye piyasalarının kurumsallaşmasında iyileşmeler görmeye devam ediyoruz.”

SES 2 (İngilizce): MARK E. TUCKER, HSBC Holdings Plc Group Lideri:

“Çin’in finans sisteminde tarihi değişiklikler meydana geldi. Uluslararası denetim ve düzenleme standartlarının da desteğiyle, modern bir finans sektörü geliştirilip dünyaya açık hale getirildi. Bu da Çin’in ekonomik kalkınmadaki olağanüstü büyümesini destekledi.”

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Beijing’den bildiriyor. (XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu