Ekonomi

Yabancı İş İnsanları Alucra’ya yatırım yapmak için bir araya geldi

Giresun’un Alucra ilçesinde 12 farklı sektörde 300 dönüm alan üzerine kurulması planlanan 5. Organize Sanayi Bölgesi için gurbetçi iş insanları memleketlerine yatırım yapmak için bir araya geldi.

Alucra Kaymakamlığı ve Alucra Vakfı iş birliğiyle İstanbul’da düzenlenen toplantıda bir araya gelen iş insanları ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, 300 dönüm alana kurulacak 5. OSB yatırımı için kolları sıvadı. 12 farklı bölümde.

Toplantıda gurbetçi iş insanlarını memleketlerine yatırım yapmaya davet eden Alucra Kaymakamı Muhammet Cengiz, “12 farklı sektörde 300 dönüm arazi üzerine kurulması planlanan OSB, bölgemiz için göç umududur. İlçemizin sorunu istihdam, herkes yurt içi ve yurt dışına göç etmek zorunda kalıyor.” “Bu göçü tersine çevirmek amacıyla kurulması planlanan OSB’ye iş insanlarımızdan yatırım desteği bekliyoruz. Bu OSB sadece istihdam sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda bölgenin kalkınması ve ulaşım standartlarının yükselmesi anlamına da gelecektir.” “dedi.

Toplantıya katılan iş insanları, en büyük dertlerinin ulaşım olduğunu belirterek, ulaşım sorununun ortadan kalkması halinde memleketlerine yatırım yaparak OSB’nin teşvik olanaklarından yararlanmak istediklerini belirtti. -GİRESUN

maltepe-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu