Haber

Zelensky: “Avrupa ile ortak hedefimiz, Rusya’nın yaptırımları aşma yeteneğini zayıflatmak”

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy, Avrupa ile ortak amaçlarının Rusya’nın yaptırımları aşma kabiliyetini zayıflatmak olduğunu belirterek, “Bu hedefe ne kadar hızlı ve kaliteli ulaşırsak, Rus saldırganlığını yenmeye o kadar yaklaşacağız.” dedim.

Zelenskiy, yarın yapılacak “Ukrayna-AB Zirvesi”ne katılmak üzere Kiev’e gelen Avrupa Komitesi Başkanı Ursula Von der Leyen ile bir araya geldi. Taraflar daha sonra ortak basın toplantısı düzenledi.

Zelenskiy, Von der Leyen ile görüşmelerinde AB’nin 10’uncu yaptırım paketi de dahil olmak üzere Rusya’ya yönelik yeni yaptırımları görüştüklerini söyledi. Zelenskiy, “Avrupa ile ortak hedefimiz, Rusya’nın yaptırımları aşma yeteneğini zayıflatmaktır. Bu hedefe ne kadar hızlı ve kaliteli ulaşırsak, Rus saldırganlığını yenmeye o kadar yaklaşacağız.” dedi.

Avrupa’da yaptırımların hızının yavaşladığına işaret eden Zelenskiy, “Aksine terör devleti yaptırımlara uyum hızını artırıyor” dedi. dedi.

Rusya’nın gücünü sadece Ukrayna’ya karşı değil, aynı zamanda özgür Avrupa’ya karşı da tarttığını belirten Zelenskiy, “Halkımızın savaş alanında ve bu ağır çatışmanın diğer seviyelerinde direncinin gerçekten desteklendiğini kanıtlayacak motive edici entegrasyon başarılarına ihtiyacımız var. tüm Avrupa tarafından.” terimleri kullandı.

Zelenskiy, bugün ve yarın bu kazanımları elde etmek için çalışacaklarını ve Ukrayna’nın AB ile entegrasyonunun bir sonraki aşamasına geçeceklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu