Haber

Evini kaybedenlerin geçici barınmalarını sağlamak için “Evine Umut” platformu hayata geçirildi.

Depremde evini kaybedenlerin geçici barınmalarını sağlamak için “Evine Umut” platformu hayata geçirildi.

Online emlak platformu Emlakjet, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için yeni bir dayanışma platformu oluşturdu. “Evine Umut” isimli online platform, depremde konutu uygun olan ancak evini kaybeden vatandaşları misafir etmek isteyenlere aracılık edecek.

Emlakjet.com üzerinden erişim sağlanan platformda iki başlık bulunuyor. “Evinizi Paylaşıma Açın” başlığı altında konutuna hak kazanan hayırsever vatandaşlar konut bilgilerini doldurarak konut bilgilerini paylaşabilirken, “Müsait Konut Listesi” başlığı altında ihtiyaç sahipleri uygun konut listesini görebilirler. evler.

İhtiyaç sahipleri, uygun evler listesinden ihtiyaçlarına uygun evi seçerek evin sahibiyle iletişime geçmelidir. İmkanı olan konut sahipleri de ihtiyaç sahibine devir sağlayabilir.

Kısa sürede 500’e yakın hayırsever platforma kayıt oldu ve depremde evini kaybedenlere evlerini açtı. Konutlarda yerleşim başladı, 119 haneye yerleşenlerin sayısı 389’a ulaştı.

Depremde evini kaybedenlerin barınma ihtiyacı için evlerini açmak isteyen konut sahipleri ve ihtiyaç sahipleri platforma https://www.emlakjet.com/evin-umut-olsun/ adresinden ulaşabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberkeskin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu