Teknoloji

Facebook, Yapay Zekayla Profil Fotoğrafı Oluşturmanızı Sağlayacak Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Sosyal medya devi Meta, son dönemde uygulamalarında yapay zeka saldırılarına hız verdi. Şirket daha önce Instagram’a farklı kişiliklere sahip sohbet botları da dahil olmak üzere birçok yapay zeka özelliği getireceğini açıklamıştı. Son zamanlarda Facebook’ta bazı özellikler üzerinde çalışıyordu.

Geçtiğimiz gün yapay zeka ile metin oluşturmanın Facebook’a geleceğini gördük. Artık yapay zeka özelliklerinin bununla sınırlı kalmayacağı netlik kazandı.

Yapay zeka ile Facebook profil fotoğrafı oluşturmak mümkün olacak

Mobil uygulamalarla ilgili paylaşımlarıyla tanınan Alessandro Paluzzi’ye göre Facebook şunları söyledi: Yapay zeka ile profil fotoğrafı oluşturma sağlayacaktır. Şu anda her zamankinden farklı olarak yalnızca avatar profil fotoğrafı oluşturmak mümkün.

Özellik şu anda test aşamasındadır. Facebook’un yapay zeka ve diğer detaylarla oluşturulabilecek profil fotoğraflarını ne zaman tanıtacağı bilinmiyor. Ama Paluzzi’nin ekran görüntüsüne bakılırsa, doğrudan uygulamaya eklenecektir“Yapay zeka ile profil fotoğrafı oluştur”Buton ile kullanılabildiğini ve kullanıcılara kolaylık sağlayacağını görebiliriz.

Henüz ayrıntılarını bilmesek de, özellik Her istediğini yaratabilecek bir yapay zeka üssü olmayacak. Farzedebiliriz. Meta muhtemelen bunun yerine, TikTok ve Snapchat’teki özelliklere benzer şekilde profil fotoğraflarınızı güzelleştirmenize izin verecektir. Böylece yapay zekanın fotoğraflarınızın olağanüstü versiyonlarını yarattığını görebiliriz. Ayrıca yalnızca avatarlara yönelik bir özellik de olabilir. Gelecekte nasıl olacak ve benzer bir şey Instagram’a da gelecek mi göreceğiz.

sariyerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu