Haber

Müzisyen Onur Şener cinayetinin iddianamesi kabul edildi

Ankara’nın Çankaya ilçesindeki eğlence mekanında çıkan tartışmada, müzisyen Onur Şener’in, kırık cam bardakla boynundan yaralanarak öldürülmesine ait 5 sanık hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 11 Kasım’da tamamlanan iddianame, Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

İddianameyi kabul eden mahkeme, üç sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşma için 25 Ocak gününü belirledi.

İddianame

Ankara Cumhuriyet Savcısı Şahin Kaplan’ın hazırladığı iddianameye nazaran, sanıklar İlker K, Ali G, Semih S, Jale E. ve Beğenilen G, olayın yaşandığı 2 Ekim’de Çayyolu Mutlukent Mahallesi’ndeki cümbüş yerine gitti.

Müzik programı saat 01.00’de biten maktul Onur Şener, bir arkadaşının doğum günü nedeniyle tekrar sahneye gelerek orkestra takımı olmadan müzik söylemeye devam etti.

Bu sırada İlker K, sahneye gelerek istek kesimi nedeniyle Şener ile tartışmaya başladı. Cümbüş merkezindeki öbür müşteriler, ikili ortasında arbede çıkmasına mahzur oldu.

Bunun üzerine İlker K. ve başka şüpheliler bardaklarıyla dışarı çıktı. Bir mühlet sonra iş yerinden ayrılan maktul Şener ve sanıkların ikinci defa tartışmaları hengameye dönüştü.

Sanıklardan İlker K’nin elindeki bardakla Şener’in başına vurduktan sonra rastgele savurmaya devam ettiği, şahit ve öteki sanıkların beyanlarına yansıdı.

İsimli Tıp Kurumu, Şener’in boyun bölgesindeki delici ve kesici alet yarası nedeniyle öldüğü raporunu verdi.

Ayrıca Şener’in vefatına neden olan cam kırığı üzerinde sanıklardan kimilerinin doku izleri tespit edildi.

Suçlama “canavarca hisle insan öldürmek”

İddianamede, birlikte hareket ettikleri ve acıma hissi duymadan bardak kırığıyla hareketi gerçekleştirdikleri belirtilen tutuklu sanıklar İlker K, Ali G, Semih S. ile tutuksuz sanıklar Jale E. ve Beğenilen G. “canavarca hisle kasten öldürmek” ile suçlandı.

Sanıkların, “ağırlaştırılmış müebbet hapis” cezasına çarptırılmaları talep edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu