Haber

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye’de Tel Rıfat, Münbiç, Ayn El Arab’ı temizleyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin küme toplantısında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, son periyotta Türkiye tarafına roket atılan Suriye’nin kuzeyindeki terör bölgesiyle ilgili de konuştu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin önümüzdeki süreçte teröre ağır darbeler indireceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gerçekleştirdiğimiz sınır ötesi harekatlarla bu şeridin bir kısmını oluşturduk. Tel Rifat, Münbiç, Ayn El Arab gibi çıban başı yerleri bir bir halledeceğiz. Hava harekatlarımızı kesintisiz sürdürürken, bizim için en uygun vakitte karadan da teröristlerin tepesine bineceğiz. O beton tünellerin mezarları haline geleceği gün yakındır” dedi.

“HAREKATIMIZ IRAK VE SURİYE’NİN DE TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE YARAYACAK”

Türkiye’nin harekatının Irak ve Suriye’nin de toprak bütünlüğüne yarayacağını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Irak ve Suriye rahatsızlık duymasınlar. Bizim bu harekatlarımız Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü güvence altına alacaktır. Bizim tek derdimiz kendi vatandaşlarımızın ve kardeşlerimizin güvenli, huzurlu, müreffeh geleceğini inşa etmektir. Son dönemde hem ülke içinde hem sınır bölgesinde yoğunlaşan saldırılar terör örgütünün ve üzerimize salanların Türkiye’nin geleceğine yönelik hesaplarıyla bağlantılıdır. Terör örgütüyle onların iplerini tutanların karın ağrısı aşikardır. Bunlar ülkemizin inanç ve istikrar içinde geleceğe yürümesinden rahatsızlar” diye konuştu.

“SINIR KENTLERİMİZE SALDIRARAK MİLLETİMİZİN CÜRETİNİ KIRACAKLARINI SANIYORLAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Sınır kentlerimize havanlarla saldırarak milletimizin hamasetini kıracaklarını sanıyorlar. Ekonomik sınamalarla ülkemizi Türkiye Yüzyılı yolundan döndüreceklerini sanıyorlar. Bilmiyorlar ki bizim bu safhaları geçeli çok oldu. Vesayetin burnunu sürten, sokakları karıştırmak isteyen vandalları bozguna uğratan, teröristleri çukurlara gömen, ekonomik tetikçilere eyvallah etmeyen Türkiye’yi hala sinsi yöntemlerle dize getirmeye çalışanlara mesajımız net; başaramayacaksınız.

“YUSUFELİ BARAJI’NIN BİR KERE DAHA GÜZEL OLMASINI DİLİYORUM”

Togg’u alkışlarla karşılamıştık. Yusufeli Barajı’nı altyapı sembolü olarak hoş geldin diyoruz. Bu abide eserin ülkemize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

“G20 TEPESİNDE DEĞERLİ ARALIKLAR KATETİK”

Yılda 5 milyar geri dönüşüm var. 7 yılda bu gelirle kendini finanse edecek. 35 milyara bu barajımızı ulusal bütçeden gerçekleştirdik. Bay Kemal neyi, nereden yaptığımızı öğren. Biz yaparız. Ülkemize hakikaten iftihar verici bir eser kazandırdık. Geçtiğimiz günlerde Türk Devletleri Teşkilatı ve G20 Tepelerine katılarak ülkemizin diplomasi gayretlerinde yeni aralıklar kat edilmesini sağladık. Kapsamlı değerlendirmelerimi Kabine sonrası yapacağım açıklamaya bırakıyorum.

“EN TEPEDEN EN AŞAĞIYA İSTİKLAL’DEKİ EYLEME KARIŞAN KİM VARSA HESABI SORULACAK”

Biz yaptığımız her mutabakat üzere Suriye hudutlarımızla ilgili ahitlerimize sadık kaldık. Madem karşımızdakiler kendi kelamlarını tutamıyor, bizim kendi başımızın devasına bakma hakkımız doğmuştur. Bizim her kelamımız üzere bu beyanımızın gerisinde çok somut münasebetler, inkarı mümkün olmayan hakikatler var.

“2022 İTİBARİYLE İHRACAT HEDEFİMİZİ AŞIYORUZ”

Küresel finans krizinden Covid-19 salgınına, Rusya-Ukrayna savaşından tedarik krizine kadar her şeye işaret ediyor. En küçük tehditte nasıl dizleri üzerine çökebildikleridir.

2022 itibariyle ihracat maksadımız 250 milyar dolar, bunu da aşıyoruz. Köhnemiş global idare ve ekonomi sistemini yaşatmak için kendilerine kurban arayanlara 2023’te de aradıkları fırsatı sandıkta benim milletim vermeyecek. Buradan sesleniyorum; daima birlikte çok çalışmamız, her bir ferdinin gönlünü kazanmamız kuraldır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu